MarifetHaber
banner79

HACAMAT NASIL YAPILIR?

Hacamat, deriden ufak ensizyonlardan vakum yolu ile pis kanın vücuttan alınmasıdır. Hacamat pek çok rahatsızlığa iyi geliyor. Baştan yaptırmak baş ağrısını, kalp arkasından yaptırmak ise vesveseleri yok ediyor. Yaygın olan da bu iki bölgeye yaptırmaktır.

HACAMAT NASIL YAPILIR?

Hacamat, Peygamber Efendimizin (Sav) tavsiye buyurduğu ve bizzat kendilerinin de uyguladığı sünnet olan çok önemli bir tedavi metodudur. Deri altında birikmiş olan kan, kan özelliğini yitirmiş koyu renkli pelte kıvamındadır ve bağışıklık sistemimizi olumsuz yönde etkileyerek birçok hastalığa kapı aralamaktadır.

Hacamat ağrısız, acısız, yatak istirahatsiz, iş gücü kaybı olmadan tatbik olunan bir tedavi metodu olup, hastalıklardan korunmanın ve sağlıklı yaşamanın en kolay yoludur. ‘Hacamat’ kelimesi Arapça ‘emmek, normal formuna getirmek’ anlamlarını taşır.  Hacamat  uygun zaman dilimlerinde belli aralıklarla usulüne uygun olarak yapılırsa, vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller, kullanılan ilaçların ve hormonlu gıdaların vücutta bıraktığı kalıntılar emilerek bedenimizin normal formuna gelmesi sağlanmış olur.

Marifethaber.com'a konuşan Haccam Emre Alpaslan, "Peygamber Efendimiz (Sav) buyuruyor ki; Şu 3 şeyde şifa vardır. Bal şerbetinde, ateşle dağlamakta ve hacamatta. Uzun zamandır hacamat yaptığını ifade eden Alpaslan, "Hemen hemen bütün hastalarımın şifa bulduğunu görüyorum. Özellikle baş ağrısına çok iyi geliyor. Migreni olan çok hastam vardır, büyük bir çoğunluğu faydasını gördü. Kalp arkasına yapılan hacamat vesveselere iyi geliyor. Ayrıca kafa arkasına yapılan hacamatın prostata kadar bir çok hastalığa iyi geldiğini eklemekte fayda var" dedi. 

Hijyenin önemine vurgu yapan Alpaslan, "Kullanılan araç gereci çok iyi seçmek ve kullan ata uygun malzemelerden temin etmek gerekiyor. Teknolojinin gelişmesiyle çok kullanışlı ekipmanlar üretildi. Ben devamlı bu ürünleri internet ortamında takip ediyorum. Yeni çıkan bir alet olursa derhal işimin kolaylaşması için ekipmanlarıma katıyorum" diye konuştu. Alpaslan, şöyle devam etti: 

HACAMATTAN KORKMAK ŞEYTANDANDIR

“Hacamat yaptıran kişinin hacamat esnasında 7 Ayete’l-Kürsi okuması ve abdestli olması fayda sağlar. Hacamat yaptırmak isteyen bir çok kişi bana geliyor. İlk söyledikleri şey; ‘Ben korkuyorum, nasıl yapacaksınız?’ oluyor. Bende kendilerine hacamat yaptırmanın korkulacak bir tarafı olmadığını ancak bu vesvesenin şeytandan geldiğini söylüyorum. Çünkü şeytan tüm iyilikleri bozmaya çalışır. Yaptırdıktan sonra ise düşünceleri tamamen değişiyor. Bir defa yaptıran kişi artık kolay kolay vazgeçmiyor. Çünkü insanlar faydasını bariz hissediyor."

HACAMAT GÜNLERİ VAR MIDIR?

“Peygamber Efendimiz (Sav) buyurdu ki; ‘Ben ayın 17, 19 ve 21'inde hacamat yaptırdım, siz de yaptırınız.’ Çeşitli hadis kaynaklarına göre de; Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri hacamat olmuyor. Genellikle aç karnına ve sabah yaptırmanın daha makbul olduğu da yaygın bir kanaattir. Yaptırdıktan sonra ise 24 saat hiç bir şekilde hayvansal gıda almamak gerekiyor. Herhangi bir zarar vermiyor ancak uygulandığı takdirde hacamat daha fazla fayda sağlar." 

HACAMAT KANINA BAKMAK HAFIZA ZAYIFLIĞINA YOL AÇIYOR

Hacamatın doğru yapıldığı takdirde hiç bir yan etkisinin olmadığını hatırlatan Alpaslan, "Hacamat yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise hacamat kanına bakmamaktır. Meraklı bir toplum olduğumuz için ne kadar kan çıktığını merak ediyor yaptıranlar. Hatta bir kaç kişi aynı anda yaptırdığı zaman 'senden az, benden çok çıktı' yarışına giriliyor. Bu tarz yarışlara girmek doğru değildir. Hacamat işlemi sırasında çıkan kan tıbben bozuk olduğu gibi manevi açıdan da bozuktur. O nedenle kana bakmamak en isabetli olandır" şeklinde belirtti. 

HACAMATIN FAYDALARI

Baştan hacamat olmak; delilik, cüz zam, gece körlüğü, alaca, baş ağrısı, diş, göz, kulak gibi hastalıklara ve daha birçok hastalığa şifadır.

Hacamat bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır. 

Kırmızı kan hücrelerini (alyuvarları) büyüten kanı katılaştıran, dolaşımı bozan fazla asitleri hacamatla vücuttan dışarı atabiliriz.

Kan ve dokulardaki gaz ve toksinleri atar.

Ödemleri çözer.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır.

Kan üretimi ile görevli organları uyarır.

Beyin fonksiyonlarını canlandırır. 

Ağrıları giderir.

Hastalıkları önler.

Bel, boyun fıtığı, eklem ağrıları, karaciğer, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm hastalıkların tedavisinde yardımcı olur.

Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır. Başından hacamat olan bir insan bunu hemen fark eder. Çünkü hacamatın etkisi hemen zuhur eder.

Unutkanlık ve dikkat eksikliği olanlar; okuduğunu zor anlayanlar için kafadan hacamat (Kupa terapisi – Cupping Therapy) çok faydalıdır. Hacamat ezber kuvvetini artırır.

Metabolizmayı düzenleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir. Hacamat yaptıranlar daha az hastalıklara yakalanır, daha sağlıklı ve daha dinç görünüme sahip olurlar.

Vücuda canlılık ve enerji verdiğinden dolayı cilt ve vücut daha genç görünür.

Değişik nedenlerden dolayı vücudun belli noktalarında biriken toksinler dışarı alındığında vücudun bio-elektrik enerji si ve aurası yoğunlaşır. Buda daha az uyku ve daha dinç yaşam demektir.

Akciğer tarafından yeterince temizlenemeyen kan zamanla daha koyu hal alır, kılcal damarları tıkamaya neden olur. Hacamatla bu toksik maddeler arındırılarak organlar daha düzenli çalışmaya başlar.

Tansiyon, Migren, bel fıtığı, psikolojik hastalıklar, depresyon, düşük yaşam enerjisi (Qi) eklem ve romatizma ağrıları için bir çok ilaçtan daha tesirli olup ilaçlar gibi hiç bir yan etkisi de yoktur.

Hacamat yaptıranların analitik düşünme yetenekleri artar, hızlı ve doğru karar alma yetenekleri gelişir.

Sağ ve sol beyin lobları daha etkin ve dengeli kullanılmaya başlanır.

Çocuklarda ve gençlerde hacamat daha dengeli bir ergenlik, geçirmelerine yardımcı olur.

 Lenfatik sistemi (mikroplarla savaşan lenf sistemini) harekete geçirir.

Daha hacamat yaptırmaya başlar başlamaz beyin ağrı kesici etkiye sahip endorfin salgılamaya başlar.

Depresyona maruz, psikolojik rahatsızlıkları olanlar, histeri, uykusuzluk, ankesiyete, ilaç bağımlılarını hacamatla başarıyla tedavi etmek mümkündür.

Ağrı eşiği düşük olanlar için çok faydalıdır.

Hacamat yaptıranların bağışıklık sistemi hastalıklara karşı daha dirençli olur. Ve Düzenli Hacamat yaptıranlar kolay grip ve soğuk algınlığına yakalanmaz.

Yüksek kan basıncını düşürücü ve dolaşımı düzenleyici etkisi vardır. Deri üzerinde atıl durumda ki kan ve damarları çevresindeki pleksus lifleri uyarılmak sureti ile ve tıkanıklığa sebebiyet veren jöle kıvamındaki damarda dolaşmayan atıl maddelerin temizlenmesi ile dolaşımı düzenleyici etkisi vardır.

Hipofiz bezini uyarmak sureti ile yapılan hacamat görevi hormonların salgılamasını kontrol eden bu bezeyi daha etkin hale getirir. Aşırı kilo başta olmak üzere bir çok hormonlarla alakalı konularda çok tesirlidir.

Şeytanın vesveselerine karşı kalbin arkasından yapılan hacamat çok faydalıdır. 50 senelik kökleşmiş büyünün, kalp karşısından yapılan hacamatla kaldırıldığı rivayeti vardır. Çift uzuvlarda hacamat faydalıdır. (İki diz, iki ayak gibi…) Kansızlık, şeker ve kan hastalıklarından birisi bulunan kişiler usta bir hacamatçıya en uygun yerden hacamat olunmalı… Bir insan bünyesine, dayanıklılığına ve vücudunun kan oranının azlığına yada çokluğuna göre 1 yerinden, 4 yerine kadar aynı anda hacamat olabilir. 

(MARİFET HABER) 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Muhammed Ali YAŞAR - 6 ay önce
Sağolun Allah razı olsun güzel ve geniş bir bilgi aktardınız.
cihanyamaneren