MarifetHaber
banner79

Bugün hava nasıl olacak? Kuvvetli yağmur, fırtına ve kar...

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

Bugün hava nasıl olacak? Kuvvetli yağmur, fırtına ve kar...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Eskişehir, Alanya, Düzce, Bartın, Karabük ve Zonguldak çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Tekirdağ, Çanakkale'nin iç kesimleri, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyon, Eskişehir, Ankara ve Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ve Güneydoğu Anadolu ile Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yoğun kar, Sivas, Nevşehir ve Kayseri çevreleri ile Yozgat'ın doğu ilçelerinde kuvvetli kar şeklinde etkili olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
 
YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Doğu Anadolu bölgesinde görülecek karla karışık yağmur ve kar şeklindeki yağışların; Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevreleri ile Şırnak çevrelerinin yükseklerinde yoğun (20 cm. ve üzeri) kar şeklinde ve yer yer yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde kuvvetli (20-50mm) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, su baskını, taşkın vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Güney Ege kıyıları ile Antalya Körfezi'nde kuzey ve kuzeybatı, Marmara, Doğu Anadolu'nun doğusu ile akşam saatlerinden itibaren Batı ve Orta Karadeniz'de batı ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli(40-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına ( 50 - 80 km / sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Kar yağışının Kayseri, Sivas, Nevşehir ile Yozgat'ın doğusunda öğle saatlerine kadar kuvvetli olması beklendiğinden, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don başta olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 
BÖLGELERİMİZDE HAVA
 
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren doğusu ile Çanakkale'nin iç kesimleri ve Tekirdağ çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, gece saatlerinden itibaren Bursa, Balıkesir ve Bilecik çevrelerinde karla karışı yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
 
BURSA °C, 9°C
Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu, zamanla karla karışık yağmurlu ve yüksekleri kar yağışlı
 
EDİRNE
°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
ISTANBUL °C, 11°C
Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu
 
KIRKLARELI °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
EGE
Parçalı ve zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Kütahya, Uşak ve Afyon çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
A.KARAHISAR °C, 3°C
Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı
 
IZMIR °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
MANISA °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
MUĞLA °C, 10°C
Parçalı ve az bulutlu
 
AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile sabah saatlerinde Anamur ve Alanya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.Rüzgarın; Antalya Körfezi'nde kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.
 
ADANA °C, 16°C
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı
 
ANTALYA °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Alanya çevreleri sağanak yağışlı
 
HATAY
°C, 14°C
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı
 
ISPARTA °C, 6°C
Parçalı yer yer çok bulutlu
 
İÇ ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, bölgenin doğusu ile bu sabah saatlerinde Konya ve Eskişehir çevreleri, gece saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Nevşehir, Sivas, Kayseri çevreleri ile Yozgat'ın doğu ilçelerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
ANKARA °C, 4°C
Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı
 
CANKIRI °C, 4°C
Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı
 
KONYA °C, 3°C
Parçalı çok bulutlu
 
NİĞDE °C, 1°C
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı
 
BATI KARADENİZ
Parçalı çok bulutlu, Düzce, Zonguldak, Karabük ve Bartın çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
BARTIN °C, 7°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu
 
BOLU °C, 2°C
Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı
 
KARABÜK °C, 6°C
Parçalı çok bulutlu, bu sabah saatleri ile akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı
 
ZONGULDAK °C, 8°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
AMASYA °C, 4°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
 
ARTVİN °C, 4°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
 
SAMSUN °C, 8°C
Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu
 
TRABZON °C, 6°C
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı
 
DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş ve Hakkari çevreleri ile Şırnak'ın yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde etkili olması bekleniyor. Bölgenin genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
 
BİNGÖL °C, 3°C
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.
 
ERZURUM °C, 1°C
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı
 
KARS
°C, 0°C
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı
 
MALATYA
°C, 3°C
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla kuzey ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
DIYARBAKIR °C, 10°C
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı
 
GAZIANTEP °C, 9°C
Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı
 
SIIRT °C, 10°C
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu
 
ŞANLIURFA
°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
cihanyamaneren