MarifetHaber
banner79

"Şeyhimiz Mahmud Efendi on senedir cennette yaşıyor"

Medine-i Münevvere'den Mahmud Efendi Hazretlerini ziyaret için gelen kafilede yer alan Mescidi Nebevi müderrislerinden fıkıh hocası Şeyh Abdurrahman El-Ğûş ziyaretten önce gördüğü bir rüyayı anlattı.

"Şeyhimiz Mahmud Efendi on senedir cennette yaşıyor"

Mahmud Efendi Hazretleri, Çavuşbaşı’nda bulunan hane-i saadetlerinde yurt içinden olduğu gibi yurt dışından gelen misafirlerini de kabul etmeye devam ediyor.

Medine-i Münevvere'den gelen usulü fıkıh ve hadis ilimlerinde mütehassıs ve Mescidi Nebevide müderris Şeyh Safvan Davûdî, ilimi kelam-akaid üstadı Şeyh Ahmed El-Kadirî, yine Mescidi Nebevi müderrislerinden fıkıh hocası Şeyh Abdurrahman El-Ğûş ve fıkıh-akaid hocası Şeyh Eymen Türkmanî hoca efendiler Mahmud Efendi Hazretleri'ni ziyaret etti. 

Marifet Derneği tarafından ziyaretle ilgili datayların verildiği dikkat çeken bir paylaşım yapıldı. 

"10 SENEDİR CENNETTE YAŞIYOR"

Kafilede yer alan Mescidi Nebevi müderrislerinden fıkıh hocası Şeyh Abdurrahman El-Ğûş, ziyaret öncesi gördüğü bir rüyayı hizmet ekibinde yer alan hocaefendilerle paylaştı. El-Ğûş, gördüğü rüyayı şu sözlerle anlattı; "Mahmud Efendi Hazretleri'nin cemaatinden bir hoca efendiye Mahmud Efendiden tarikat almak istediğimi söyledim. O da bana istihare yapmamı söyledi. Dün akşam İsmailefendi Camii misafirhanesinde istihare yaptım ve bir rüya gördüm. Büyük alimlerle birlikte Mahmud Efendi Hazretleri'nin meclisinde bulunuyorduk. Alimlerden biri Mahmud Efendi Hazretleri'ni işaret ederek şunları söyledi: Şeyhimiz Mahmud Efendi on senedir cennette yaşıyor ve cennet nimetleri ona ulaşıyor. O da o nimetlerden istifade ediyor."

Marifet Derneği tarafından yapılan paylaşım şöyle;

Medine-i Münevvereden usulü fıkıh ve hadis ilimlerinde mütehassıs ve Mescidi Nebevide müderris Şeyh Safvan Davûdî, ilimi kelam-akaid üstadı Şeyh Ahmed El-Kadirî, yine Mescidi Nebevi müderrislerinden fıkıh hocası Şeyh Abdurrahman El-Ğûş ve fıkıh-akaid hocası Şeyh Eymen Türkmanî hoca efendiler Efendi Hazretlerimizi ziyaret ettiler.

Ziyaretçilerden Şeyh Abdurrahman El-Ğûş ziyaret sonrası şunları anlattı:

Mahmud Efendi Hazretlerinin cemaatinden bir hoca efendiye Mahmud efendiden tarikat almak istediğimi söyledim. O da bana istihare yapmamı söyledi. Dün akşam İsmailefendi Camii misafirhanesinde istihare yaptım ve şöyle bir rüya gördüm:

Büyük alimlerle birlikte Mahmud Efendi Hazretlerinin meclisinde bulunuyorduk. Alimlerden biri Mahmud Efendi Hazretlerini işaret ederek şunları söyledi "Şeyhimiz Mahmud Efendi on senedir cennette yaşıyor ve cennet nimetleri ona ulaşıyor. O da o nimetlerden istifade ediyor."

Manevi bir müjde ve işaret olan bu rüya ile birlikte Efendi Hazretlerimizin on senedir Çavuşbaşında ikamet ettiği ve defalarca orada rahat ettiğini beyan ettiği düşünüldüğünde kendisini oradan uzaklaştırmak isteyen ve bunun için hanesine ve hizmetkarlarına akla hayale gelmedik yalan ve iftiralarla saldıranların ne denli nefsani davrandıkları anlaşılmaktadır.

Bizzat Efendi Hazretlerimizin "Dine Davet Binası" diye isimlendirdiği, orada sağlığına kavuşup cemaati ve sevenleriyle buluştuğu hanesini haşa fitne yuvası gibi görtermeye çalışanların neye ve kime hizmet ettiği merak konusudur. Tasavvuf tarihinde mürşidin hanesine ve hizmetkarlarına bu kadar saldırıldığı, hedef haline getirildiği görülmemiştir. Mevla Teâlâ cümlemizi her türlü fitnelerden ve şerlerden muhafaza eylesin.


(MARİFET HABER)

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İdeniz - 5 ay önce
Çektiklerinin karşılığı olarak cennet nimetine kavuştu demek...
Avatar
adem ademoğlu - 4 ay önce
Allah hepinizden razı olsun
cihanyamaneren