MarifetHaber
banner79

MÜSLÜMANLARIN AİLE YAPISI BOZULUYOR!

Adalet Bakanlığı, yeni yargı paketinde Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) ve Türk Ceza Kanunu’nda (TCK) yapacağı değişikliklerle kumarın cezası arttı, fuhuş reklamına da ceza geldi. SP Genel Başkan Yardımcısı Akkiraz, bugün ki hukuk kurallarının kökünde kayırmacılık olduğunu, kaba kuvveti üstün tutan ceza hukukuyla hiçbir sorunu çözemeyeceğimizi savundu.

MÜSLÜMANLARIN AİLE YAPISI BOZULUYOR!

-    Pansuman tedbirlerle kötülüklerin önüne geçilmez
-    Televizyon dizileri Avrupa Birliği fonlarından besleniyor
-    Bugün ki hukuk kurallarının kökünde kayırmacılık var
-    Kumarı teşvik etmek suçtur
-    Zina, kumar, faiz gibi 3 mikrop her türlü belanın gelmesine sebeptir
-    Siz bir taraftan zinayı suç olmaktan çıkarıyorsunuz bir taraftan da fuhuşun reklamının yapılmasının cezasını artırıyorsunuz


Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçunun alt sınırı bir aydan 1 yıla, üst sınırı ise 1 yıldan 3 yıla yükseltildi. Aynı suçun adli para cezasının alt sınırı da beş gün yerine 200 gün olarak belirlendi. Fuhşun reklamını yapmak amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri verme, dağıtma veya yayma eylemi de TCK’nın 227’nci maddesi kapsamında suç olarak düzenlendi.

Marifethaber.com’a konuşan Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz, “Bizim yaptığımız bataklıkla uğraşmak değil sivrisineği öldürmektir” dedi. 
“İnsanın temel hakları var. Bu haklardan bir tanesi de nesli tehdit edecek her türlü kötülüğün kökten yasaklanmasıdır” Akkiraz, “ Bir düzen insanların doğuştan itibaren haklarını muhafaza etmeyi temel esas almalıdır. Ama bugün Batı’dan bize intikal eden kaideler maalesef kötülükleri teşvik eden bir mantığa sahip. Yani kötülükleri engelleyen bir mantığa sahip değil” diye konuştu. Akkiraz, şöyle devam etti: 

PANSUMAN TEDBİRLER UYGULANIYOR
Biz Batı’nın bize dayattığı bir takım yasaları esas Avrupa Birliği merkezli olarak yürürlüğe koyma inadından vazgeçmezsek bu pansuman tedbirlerle kötülüklerin, en önemlisi aileyi tehdit eden kötülüklerin engellenmesi mümkün değildir.

MÜSLÜMANLARIN AİLE YAPISI BOZULUYOR
Siz bir taraftan zinayı suç olmaktan çıkarıyorsunuz bir taraftan da fuhuşun reklamının yapılmasının cezasını artırıyorsunuz. Reklamlarda yasakladığınız her şeyin Televizyonlarda görüntüsü var.  Televizyon dizileri Avrupa Birliği fonlarından besleniyor. Onlar da sapkın ilişkilere yer veriyor. Avrupa, Türkiye’nin, Müslümanların milli aile yapısını bozmaya yönelik bir takım dayatmalarda bulunuyor. Baktığınız zaman dizilerde bir aile var ama o aile bizim ailemiz değil. Bu da ahlakı çökertiyor. 

EĞİTİM SİSTEMİ BOZUK
Bir düzen insan haklarını korumaya yönelik doğru hak anlayışına dayanmıyorsa, kuvveti üstün tutar kaba kuvveti esas alan bir takım hak anlayışına dayanan bir takım medeni hukuk kurallarıyla ve modern ceza usulleriyle siz ne yaparsanız yapın toplumu tehdit eden kötülükleri engellemeniz mümkün değil. Bir de bunun eğitim boyutu var. Neticede bugün eğitim özellikle sosyal içerikli, kültürel derslerin muhtevasına baktığınız zaman siz burada bu kötülükleri teşvik eden bir muhtevayı çocuğun önüne koyuyorsunuz diğer taraftan da “ben şu reklama şu kadar ceza verdim” diyorsunuz. 

MEDENİ HUKUK KURALLARIYLA ÇÖZÜLEMEZ
Temelde teşvik ettiğiniz şeyi başka bir kanaldan yasaklanmanız bir çelişki olarak karşınıza çıkar ve önleme imkânınız olmaz.   Bu işlerin önlenmesi doğru hak anlayışını dayanan adil bir düzen hukukuyla olur.  Bu medeni hukuk kurallarıyla çözülecek bir problem değildir. Yerli, milli doğal hukukumuza göre çözülebilir. Bunun dayandığı hak anlayışı doğru olandır. Bu hak anlayışını sosyal hayata yaymadığınız sürece bu tür kötülüklerin önüne geçemezsiniz. 

HUKUK KURALLARININ KÖKÜNDE KAYIRMACILIK VAR
Siyaset kurumunun vazifesi de toplum olarak maruf olan şeylerin teşvik edilmesidir. Bugün ki siyaset kötülüklerin önünü açan iyiliklerin önüne set koyan bir siyaset anlayışıdır. Siz bu anlayışı takip ettiğiniz sürece, görünüşte kötülüklerle mücadele ediyor anlayışı vermeniz kötülükleri önleyeceğiniz anlamına gelmez.  Bugün ki hukuk kurallarının kökünde kayırmacılık vardır. Kaba kuvveti üstün tutan ceza hukukuyla hiçbir sorunu çözemezsiniz. 

KUMARI TEŞVİK ETMEK SUÇTUR
Kumar, içki, fuhuş gibi bizi münferit kavramlarla oyalamaya çalışıyorlar. Hâlbuki kötülük kavramının içerisine giren ne varsa hepsiyle mücadele edilmesi gerekiyor. İddia, at yarışı, milli piyango 3 kuruluş üzerinden kumar oynanıyor. Bu üç kurumun 2015 yılı ciroları 15 milyar TL’dir. Bu resmi rakamlara göre de böyle. Kumarı teşvik etmek suçtur. Bu bir insan hakkıdır. Bir insanın malını haksız yere almak suçtur. 

BATAKLIK DAİMA SİVRİSİNEK ÜRETİR
İçki aklı tahrip ediyor. İçkiyle mücadele ediyor görüntüsü veriyorsunuz ama bir de bakıyoruz ki bu içki kullanımı artıran sebebe dönüşüyor. Bir şeye kökten karşı çıkmazsanız onun bir kısmına karşı çıkıyor görüntüsü sizi topluma karşı takiyeci durumuna koyar. Bizim yaptığımız bataklıkla uğraşmak değil sivrisineği öldürmektir. Bu Avrupa’nın dayatmasıyla oluyor. Bataklık daima sivrisinek üretir. 

ZİNA, KUMAR, FAİZ GİBİ 3 MİKROP…
Fuhuşun cezasının doğal hukuk içindeki yeri bellidir. Doğal hukukta bu suçlara verilen cezalar kesin ve katı bir şekilde uygulanmalıdır. Zina, kumar, faiz gibi 3 mikrop sizin başınıza her türlü belanın gelmesine sebep olacaktır. 

HALİT TAŞDELEN / MARİFET HABER

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
cihanyamaneren